Deniz Su Ürünleri Yetiştiriciliği 2016 – 2020 Stratejik Planı

Amerikan Okyanus ve Atmosfer İdaresi tarafından yayınlanan Deniz Su Ürünleri Yetiştiriciliği 2016 – 2020 Stratejik Planı, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu yıllar arasında su ürünleri sektöründeki hedeflerini ve bu hedeflere nasıl ulaşacağını gösteren bir kaynak niteliğinde.

Avcılıktan yetiştiriciliğe dönen sektörün içinde yetiştiriciliği iyileştirmek ve verimini arttırmanın yanında stokları iyileştirmek için de yapılacakların listelendiği bu raporu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Balıkçılık, dünyadaki en büyük ekonomilerden birisi olma yolunda hızla ilerlerken aynı zamanda balıkçılığın şekli de gözle görülür şekilde değişiyor. Geleneksel avcılıktan modern yöntemlerin yardımıyla yetiştiricilik eksenine kayan su ürünleri tedariğinin daha da iyi ve verimli hale getirilmesinin yanında var olan stokların hasarlarının giderilmesi ve popülasyonların yeniden dengeye kavuşabilmesi için de çalışmaların yapılması şart.

Balıkçılığın yenilikçi ve modern yüzünde Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın geri kalanına ışık tutan başlıca fikirleri geliştiren ve üreten kaynaklardan yalnızca biri. Büyük ölçekteki kitlelerin yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyebilecek bu kaynakları bölgesel ölçekte, kendi balıkçılık teknolojimize adapte etmemizin önündeki tek ve aşılması hiç de zor olmayan baraj, büyük verileri okuyup işimize yarayacak şekilde analiz etmemiz ve uygulamamız.
Amerikan Okyanus ve Atmosfer İdaresi tarafından yayınlanan bu stratejik planı Türkçe’ye çevirerek farklı ülkelerde yapılan farklı uygulamaların ülkemizde adapte edilebilirliği fikirlerini sizlere sunmaya çalıştık.

İNDİR

Yorum Gönder

0 Yorumlar